Boksieri Remzo Mustafiq fitoi medaljen e bronztë në evropianin e të rinjëve

E shtunë,  21 nëntor 2020

Boksieri ynë, Remzo Mustafiq, ka fituar medaljen e bronztë???? në Kampionatin Evropian për të Rinj (17-18 vjeçarë), që po mbahet në Budva të Malit të Zi.

Remzo u mposhtë në gjysmëfinale nga ukrainasi, Mykyta Gorbatenko, kategoria deri në 91 kilogramë.

Mustafiq kishte mposhtur në çerekfinale izraelitin, Manuchar Kriheli.

Në evropian morën pjesë edhe Çlirim Berisha (-64 kg) dhe Luar Aliu (-56 kg), të cilët u eliminuan në raundin e pare.

Drejtësinë në Budva 2020 e ndau edhe gjyqtari ynë ndërkombëtar, Latif Demolli.

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]