Albin Tahiri ndihet krenar për bartjen e flamurit, i gatshëm për garën e parë

E shtunë,  05 shkurt 2022

Skitari ynë, Albin Tahiri, është ndjerë krenarë për bartjen e flamurit në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore Pekini 2022.

Ai i priu ekipit tonë olimpik që përbëhej prej pesë anëtarëve.

32-vjeçari kishte bartur flamurin edhe para katër viteve, në debutimin e Kosovës në ceremoninë hapëse të LOD PyeongChang 2018.

“Bartja e flamurit të Kosovës në ceremoninë hapëse më ka bërë të ndihem krenar si gjithmonë. Ishte moment i veçantë për mua, isha shumë i emocionuar. Më është kujtuar bartja e flamurit në PyeongChang 2018”, tha Tahiri për Komitetin Olimpik të Kosovës.

Ai do të debutojë ne Pekin të dielën, në disiplinën e lëshimit.

“Kam bërë përgatitje të mjaftueshme dhe konsideroj se jam gati për garën e nesërme. Synimi im është të hyjë në mesin e 30 më të mirëve”, shtoi Tahiri.

Gara e tij nis në ora 4 të mëngjesit me kohën tonë lokale.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]