Pjesëmarrësit dhe rezultatet e Ekipit Olimpik të Kosovës në EYOF Tbilisi 2015

E enjte,  10 janar 2019

 

Ekipi Olimpik i Kosovës për herë të parë mori pjesë në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj (EYOF), Tbilisi 2015, që u mbajt në Tbilisi të Gjeorgjisë prej 28 korrik deri më 1 gusht 2015.

Kosova u përfaqësua me 15 sportistë të gjashtë sporteve të ndryshme. Bashkë me sportistët ishin edhe shtatë trajnerë.

Në këto gara, ekipi ynë nuk fitoi medalje.

 

 

Ekipi Olimpik i Kosovës në EYOF TBILISI 2015 

Sporti

Mbiemri i sportistit

Emri i sportistit

Gjinia

M/F

Rezultati

Xhudo

Krasniqi

Driton

M

-81 kg/Humbje në luftën e parë

Xhudo

Cena

Arben

M

-66 kg/Humbje në luftën e parë

Xhudo

Osa

Aktina

F

-52 kg/Humbje në luftën e parë

Xhudo

Loxha

Flaka

F

-57 kg/Humbje në luftën e parë dhe në repesazh

Not

Haxhimehmeti

Adem

M

100m stil I lirë 1:05.16 (35.56)

Tenis

Morina

Stina

F

Dy ndeshje, dy humbje

Tenis

Zulji

Muhamet

M

Dy ndeshje, dy humbje

Gjimnastikë

Murataj

Liza

F

Kërcim 10.000, Dysheme 1.000

Gjimnastikë

Berisha

Ardit

M

Dysheme 5.200, Kërcim 8.750, Shteg horizontal 0.600

Atletikë

Kozar

Ernest

M

Vrapim 100m, 11.46

Not

Talaku

Taulant

M

100m stil i lirë 1:07.71 (36.93)

Atletikë

Peci

Lirije

F

Vrapim 200m, 30.18

Vrapim 400m, 1:03.02

Atletikë

Osmanaj

Leart

M

Vrapim 200m, 25.18

Atletikë

Softiq

Alen

M

Hedhje e diskut 44.42, 41.85

Çiklizëm

Shatri

Endrit

M

Garë e rrugës, diskualifikim

TRAJNERËT

 

Xhudo

Tabaku

Fatos

M

Tenis

Hadergjonaj

Jeton

M

Gjimnastikë

Bregu

Abeliana

F

Atletikë

Shala

Lumbardh

M

Çiklizëm

Nuha

Avni

M

Çiklizëm

Shala

Flurim

M

Not

Misimi

Fatmir

M

 

ZYRTARËT

 

Hasani

Besim

President i KOK-ut

Bogujevci

Mehmet

Sekretar i Përgjithshëm i KOK-ut

Haxhijaj

Shasivar

Nënpresident

Makolli

Fatmir

Nënpresident

Rudari

Jeton

Shef i Misionit

Ademi

Naim

Masazher

 

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]