Xhudo mbyll garat në EYOF Baku 2019 pa medalje

E enjte,  25 korrik 2019

Sporti më i suksesshëm në vendin tonë, xhudo, nuk ka arritur të vazhdojë traditën e fitimit të medaljeve edhe në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj, Baku 2019.
Të tre xhudistët e rinj, Erza Muminoviq (-48 kilogramë), Fationa Kasapi (-57 kg) dhe Festim Beqiri (-66 kg), nuk arritën të hyjnë në zonën e medaljeve.
Suksesin më të madh e arriti Beqiri, i cili shënoi një fitore dhe pësoi dy humbje. Ai në renditjen e përgjithshme doli i 12-të, që është sukses për të.
Medalistja e bronztë Olimpike për të rinj, Erza Muminoviq, pësoi humbje në rrethin e parë nga Anna Kriza e Hungarisë.
Në rrethin e parë u ndalë edhe Fationa Kasapi, e cila u mund nga sllovenja, Tjasa Muha Rozman.
Iu urojmë më shumë fat në garat e ardhshme ndërkombëtare xhudistëve tanë.
 Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]mail.com

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]