Suksesi i notarëve tanë në EYOF Baku 2019, thyerja e rekordeve të Kosovës dhe atyre personale

E premte,  26 korrik 2019

Ekipi i notit që po e përfaqëson Kosovën në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj, Baku 2019, ka mbyllur sot garat.

Hana Fejzullahu ishte notarja e fundit që garoi sot në Baku 2019 në disiplinën 800 metra stil i lirë. Ajo pati kohën 10.20.03, që nuk i mjaftoi për t’u kualifikuar tutje.

Sot garuan edhe Jona Macula dhe Elona Zhugolli në 50 metra stil i lirë, të cilat përmirësuan rekordet e tyre personale, por që nuk u kualifikuan më tej.

Sporti i notit në Baku 2019 u përfaqësua edhe me notarët, Olt Kondirolli dhe Vigan Bytyqi, të cilët garuan në disiplina të ndryshme, kryesisht të stilit të lirë.

Suksesi i vetëm i notarëve tanë ishin thyerja e rekordeve personale dhe atyre të Kosovës.

Garat e notit edhe sot u përcollën nga drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani, nënpresidenti Gazmend Maxhuni dhe drejtori i Departamentit të Sportit në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, Ibër Alaj.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]