Dhjetëra sportistë elitarë shënuan 9 prillin – Ditën Ndërkombëtare për Lojë të Pastër

E shtunë,  10 prill 2021

Dhjetëra sportistë elitarë i janë bashkuar shënimit të 9 prillit – Ditës Ndërkombëtare për Lojë të Pastër (Play True Day).

Organizuar nga Agjencia Botërore për Anti-Doping (WADA), Komiteti Olimpik i Kosovës bëri thirrje për sportistët tanë, të cilët përmes mesazheve bënë thirrje për lojë të pastër.

Mesazhet e tyra u publikuan edhe në faqet e KOK-ut në rrjetet sociale.

"Unë luaj pastër, sepse puna është çelësi i suksesit”, - ishte mesazhi i xhudistes numër një në renditjen botërore dhe olimpike, Distria Krasniqi, kategoria deri në 48 kilogramë.

Me mesazh erdhën edhe sportistë tjerë elitarë si xhudistët Nora e Akil Gjakova, mundësi Egzon Shala, skitarët Albin Tahiri e Arbi Pupovci, basketbollistët Dardan Berisha e Erjon Kastrati, etj, si dhe sportistë tjerë Shpresa Olimpike dhe drejtues të federatave sportive.

Na ndiqni

Video

Federatat

Federata e Gjimnastikës e Kosovës

[email protected]


Kryetar, Besim Halilaj
Tel. +383 44 243 636
E-mail, [email protected]


Sekretar i përgjithshëm: Amir Tahiraga
Tel. +383 44 145 009
E-mail, [email protected]

Federata e Pentatllonit Modern

Kryetar: Agron Kuqi
E-mail: 

Federata e Skermës e Kosovës
Federata e Kick-Boxit e Kosovës

E-mail: [email protected]

Kryetar: Fatmir Makolli
Mob: +383 44 209 292
E-mail:


Sekretar gjeneral: Nuhi Paçarizi
Mob: +383 44 201 305
E-mail:

Federata e Parkuorit e Kosovës

Kryetar: Berat Mavriqi
Tel
E-mail: [email protected]

 

Federata e E'Sportit e Kosovës
Federata e Teqbollit e Kosovës
Federata e Bejsbollit dhe Softbollit e Kosovës

Kryetar: Taulant Devolli
E-mail: [email protected]
Tel:


Sekretar i pergjithëshem: Pal Bala
E-mail: [email protected]
Tel: 

Federata e Sportit me Kuaj e Kosovës

Kryetar: Fehmi Fetahi
E-mail:

 

Sekretare: Arta Kokollari
E-mail: [email protected]