Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Presidenti Besim Hasani dhe drejtori i DS të MKRS, Ibër Alaj vizituan Kampionatin Ballkanik U-20 të volejbollit në rërë

03.08.2018 14:17:43

Ka filluar Kampionati Ballkanik U-20 i volejbollit në rërë (beach volejboll), në të dyja konkurrencat, që po mbahet në fushat e “Holiday Resort” në Sllatinë të Fushë Kosovës.
Krahas Kosovës, po marrin pjesë edhe Shqipëria, Turqia dhe Bullgaria.
Në ditën e parë të garave, kampionati u vizitua edhe nga presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani dhe drejtori i Departamentit të Sportit (DS) në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, Ibër Alaj.
Të dy u pritën ngrohtësisht nga sekretari i Federatës së Volejbollit të Kosovës, Valon Nikçi dhe përzgjedhësi i U20, Bahri Gjinovci.
Presidenti Hasani dhe drejtori i DS, Alaj, përgëzuan FVK-në për organizimin e këtij kampionati, duke iu uruar suksese Kombëtareve të Kosovës.
Ata uruan që zhvillimi i volejbollit në rërë të masivizohet edhe më shumë në Kosovë, me shpresën se në të ardhmen edhe fushat në rërë nuk do të mungojnë.
Kampionati do të zgjasë deri më 5 gusht, kur edhe do të luhen ndeshjet finale.


 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0
Rezultatet e Ekipit Olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018