Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Loriana Kuka ia sjell medaljen e katërt Kosovës, ndryshon vetëm ngjyra e medaljes

29.06.2018 20:59:26

Ndryshon ngjyra e medaljes dhe emrit të sportistes, por jo edhe sportit.
Xhudistja, Loriana Kuka, nuk arriti të vazhdoj traditën e medaljeve të arit, të fituara nga xhudistët tanë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018.
Garuesja jonë e re u mposht në finale nga italiania, Giorgia Stangherlin, në kategorinë -78 kilogramë.
Urime medalja Lorianës, për të cilën është sukses i madh.
Me tri të arta të fituara nga Distria Krasniqi, Nora e Akil Gjakova dhe një të argjendtë nga Loriana Kuka, xhudo e mbyll suksesshëm misionin në Tarragona të Spanjës.
 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0