Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Pingpongu mbyll garat në Tarragona 2018, sot pësoi nga favoritët, Franca e Spanja

29.06.2018 20:55:59

Ekipi i pingpongut, konkurrenca e meshkujve, garoi sot në ekipore. Shorti kishte vënë Kosovën përballë favoritëve, Spanjës dhe Francës.
Të dyja ndeshjet e luajtura sot u humbën nga djelmoshat tanë.
Kosovën në pingpong e përfaqësuan Kreshnik Mahmuti, Fatih Karabaxhaku dhe Mentor Shabani.
Të dyja ndeshjet Kosova i humbi me rezultat 3:0.
Pingpongistët garuan në individuale edhe të martën. Garat e sotme ishin të fundit për ta.

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0