Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Ceremonia e Laureatëve të Vitit 2017 mbahet më 14 mars në Golden Imperial

12.03.2018 16:32:13

Komiteti Olimpik i Kosovës do të organizojë ceremoninë e Laureatëve të Vitit 2017.
Ceremonia mbahet më 14 mars në Restaurant Golden Imperial, duke filluar nga ora 19:30. Golden Imperial ndodhet në Lagjen Veternik të Prishtinës, afër pikës së derivateve "Al Petrol", tek rrethi i autostradës.
Edhe këtë herë, Komisioni për zgjedhjen e Laureatëve do të ndajë çmimet për Sportistin dhe Sportistin e Vitit 2017, Kombëtaren e Vitit (meshkujt dhe femrat), Trajneri i Vitit, Shpresat Olimpike (meshkujt dhe femrat), etj.
Kujtojmë që për vitin 2016, sportistja e vitit ishte zgjedhur Majlinda Kelmendi (xhudo), kurse sportisti, Herolind Nishevci (karate).
Juria profesionale për zgjedhjen e Laureatëve 2017 përbëhet nga doajenët e sportit, Ferit Zekolli e Mehmet Bogujevci, anëtarja e Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, Shqipe Bajçinca Brestovci dhe gazetarët Arsim Maxhera e Qëndresa Krelani, të përzgjedhur nga Shoqata e Gazetarëve Sportivë të Kosovës.
 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0