Media sponsor

Patras 2019 - Lojërat Mesdhetare në Rërë

Hapja Gusht 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Gjyqtari ndërkombëtar, Jeton Beqiri, do të ndajë drejtësinë në Lojërat Evropiane Minsk 2019

06.11.2018 12:33:40

Gjyqtari ndërkombëtar i pingpongut, Jeton Beqiri, ka shënuar një tjetër arritje në karrierën e tij. Beqiri është përzgjedhur nga Unioni Evropian i Pingpongut (ETTU), për të ndarë drejtësinë në Lojërat Evropiane Minsk 2019, të cilat mbahen prej 21-30 qershor në Minsk të Bjellorusisë.

Krahas Lojërave Evropiane, Beqiri është bërë anëtar i plotë i Komitetit të Rangimit të ETTU-së për Evropë për periudhën 2018-2020, si dhe është përzgjedhur gjyqtar suprem ndërkombëtar për ndeshjen kualifikuese të Kampionatit Evropian 2019, në mes të Turqisë dhe Danimarkës, takim që luhet në muajin nëntor.
Beqiri ishte gjyqtar i pingpongut edhe në Lojërat Olimpike RIO 2016, në të cilat Ekipi Olimpik i Kosovës debutoi me medalje të artë, falë xhudistes, Majlinda Kelmendi.
Ekipi i Kosovës do të përfaqësohet edhe në Lojërat Evropiane Minsk 2019, në të cilat synon medaljen e dytë, pas xhudistes Nora Gjakova, që kishte fituar medaljen e bronztë në Baku 2015.


 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0
Rezultatet e Ekipit Olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018