Media sponsor

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Nora Gjakova e shtata në botë, fitoi 520 pikë Olimpike

Nora dhe Akil Gjakova nuk arritën të vazhdojnë formën e mirë këtë vit, për t’u ngjitur në podium edhe në Kampionatin Botëror të xhudos “Baku 2018”, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.më shumë

Melisa Zhdrella po përgatitet në Durrës, synon paraqitje të mirë në LOV për të rinj, Buenos Aires 2018

Melisa Zhdrella është notarja e vetme që do të përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Verore për të rinj, Buenos Aires 2018, që mbahen prej 6-18 tetor në Buenos Aires të Argjentinës.më shumë

Nesër fillon kursi bazik për administratorë të sportit për Federatën e Mundjes së Kosovës

Që nga nesër (21 shtator) e deri të dielën (23 shtator) Komiteti Olimpik i Kosovës do të organizojë kursin bazik për administratorë të sportit për Federatën e Mundjes së Kosovës.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut takuan kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë takuar të mërkurën në zyrën e tij kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe drejtorin për Sport në këtë komunë, Fitim Rexha.më shumë

Xhudistët mësojnë kundërshtarët për Kampionatin Botëror “Baku 2018”, short shumë i vështirë për Distrian

Është hedhur sot shorti për Kampionatin Botëror të xhudos “Baku 2018”, që do të mbahet në Baku të Azerbajxhanit, prej nesër (e premte) deri më 27 shtator. Kombëtarja e Kosovës përfaqësohet me katër garues: Akil Gjakova (-73 kilogramë), Distria Krasniqi (-48 kilogramë), Nora Gjakova (-57 kilogramë) dhe Loriana Kuka (-78 kilogramë). Majlinda Kelmendi pushon për shkak të rikuperimit të lëndimit. Është kjo gara më e fortë dhe më e rëndësishmja e xhudos për vitin 2018. më shumë

Erza Muminoviq, xhudistja që mund t’i sjellë Kosovës medalje Olimpike nga Buenos Aires 2018

Erza Muminoviq është garuesja e vetme me normë që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Verore për të rinj, Buenos Aires 2018, të parat për vendin tonë.më shumë

previous

1-6 Nga 637

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0