Media sponsor

Patras 2019 - Lojërat Mesdhetare në Rërë

Hapja Gusht 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

SPORTISTËT MË TË MIRË (Laureatët ndër vite)

18.04.2018 10:22:51

SPORTISTËT MË TË MIRË TË SHPALLUR NGA KOMITETI OLIMPIK I KOSOVËS

SPORTISTJA E VITIT
2017: MAJLINDA KELMENDI, xhudiste
2016: MAJLINDA KELMENDI, xhudistë

SPORTISTI I VITIT
2017: HEROLIND NISHEVCI, karateist
2016: HEROLIND NISHEVCI, karateist

TRAJNERI I VITIT
2017: DRITON KUKA, trajner i xhudos
2016: DRITON KUKA, trajner i xhudos

KOMBËTARJA E VITIT (M)
2017: Basketbolli, seniorët
2016: Hendbolli, seniorët

KOMBËTARJA E VITIT (F)
2017: Hendbolli, seniorët
2016: Volejbolli, U-18

SHPRESA E VITIT (M)
2017: Shpat Zeka, xhudist
2016: Orges Arifi, karateist


SHPRESA E VITIT(F)
2017: LAURA FAZLIU, xhudiste dhe DONJETA SADIKU, boksiere
2016: DISTRIA KRASNIQI, xhudiste dhe DONJETA SADIKU, boksiere

ÇMIMI SPECIAL
2017: NORA GJAKOVA, xhudiste
2016: FADIL VOKRRI, kryetar i FFK-së
2016: SHQIPE ZOGIANI, trajnere e karatesë

 

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0