Patras 2019 - Lojërat Mesdhetare në Rërë

Hapja Gusht 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

EYOF VEROR BAKU 2019

Presidenti Besim Hasani ndau medaljen për Muhamet Ramadanin

Atleti Muhamet Ramadani ka pranuar sot medaljen në ceremoninë e organizuar në stadiumin Tafiq Brahimov të Bakusë së Azerbajxhanit.më shumë

Suksesi i notarëve tanë në EYOF Baku 2019, thyerja e rekordeve të Kosovës dhe atyre personale

Ekipi i notit që po e përfaqëson Kosovën në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj, Baku 2019, ka mbyllur sot garat.më shumë

Xhudo mbyll garat në EYOF Baku 2019 pa medalje

Sporti më i suksesshëm në vendin tonë, xhudo, nuk ka arritur të vazhdojë traditën e fitimit të medaljeve edhe në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj, Baku 2019.më shumë

Mundja fitoi përvojë, por jo edhe ndonjë luftë

Edhe mundja mbylli sot garat në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj, Baku 2019.më shumë

Shorti i vështirë bënë që tenistët të mbyllin garat pa fitore

Katër tenistët që përfaqësuan Kosovën në EYOF Baku 2019, Vesa Gjinaj, Forta Morina, Melos Nallbani dhe Fresk Sylhasi, kanë mbyllur garat në individuale dhe çifte.më shumë

Ekipi i Kosovës parakaloi në ceremoninë hapëse të EYOF Baku 2019

Është hapur edhe zyrtarisht edicioni i 15-të i Festivalit Olimpik Evropian për të Rinj (EYOF) Baku 2019. Ceremonia hapëse u mbajt në Palestrën Crystal Hall, në prani të mijëra tifozëve.më shumë

previous

1-6 Nga 8

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0