Patras 2019 - Lojërat Mesdhetare në Rërë

Hapja Gusht 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Laureatët

Nora e Akil Gjakova, mbretërit e sportit në Kosovë për vitin 2018

Xhudistët, Nora e Akil Gjakova janë mbretërit e sportit në Kosovë për vitin 2018. Motër e vëlla, fituan çmimet kryesore në ceremoninë e zgjedhjes së Laureatëve 2018, të organizuar mbrëmë për herë të tretë nga Komiteti Olimpik i Kosovës. më shumë

Laureatët 2017: Majlinda Kelmendi e Herolind Nishevci, sërish më të mirët e vitit

Majlinda Kelmendi dhe Herolind Nishevci janë vlerësuar për herë të dytë sportistët më të mirë të vitit nga Komiteti Olimpik i Kosovës. KOK-u organizoi për herë të dytë Gala Mbrëmjen e shpalljes së laureatëve 2017, e cila këtë herë u mbajt në Restaurant Golden Imperial të Prishtinës.më shumë

Majlinda Kelmendi dhe Herolind Nishevci, laureatët e vitit 2016 nga KOK-u

Komiteti Olimpik i Kosovës për herë të parë ka organizuar ceremoninë e zgjedhjes së laureatëve të vitit 2016. më shumë

previous

1-3 Nga 3

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0