Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

LOJËRAT EVROPIANE MINSK 2019

Lojërat e dyta Evropiane Minsk 2019 do të mbahen prej  21-30 qershor 2019 në Minsk të Bjellorusisë. Në to do të marrin pjesë 50 shtete, 15 sporte me 23 disiplina të ndryshme dhe më shumë se 4 mijë sportistë. Kosova synon të fitojë sa më shumë medalje, pas të bronztës të fituar në Baku 2015, me xhudisten, Nora Gjakova.
25 sportistë të shtatë federatave aplikojnë për pjesëmarrje në Lojërat Evropiane Minsk 2019

25 sportistë të shtatë federatave sportive në Kosovë kanë aplikuar për pjesëmarrje në Lojërat e Dyta Evropiane Minsk 2019, të cilat mbahen prej 21-30 qershor në Minsk të Bjellorusisë.më shumë

previous

1-1 Nga 1

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0