Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Superlajm nga Sarajeva, Erza Muminoviq, kampione e Evropës dhe fiton normën Olimpike Buenos Aires 2018

28.06.2018 18:21:24

Një superlajm vjen nga Sarajeva e Bosnjës së Hercegovinës, ku Erza Muminoviq është shpallur kampione e Evropës për kadete.
Ardhmëria e xhudos ka fituar medaljen e artë në kampionatin evropian që po mbahet në kryeqytetin boshnjak, kategoria -44 kilogram.
Në finale, Erza mposhti me Ippon kroaten Viktorija Puljiz, derisa me Ippon kishte triumfuar edhe në tri luftërat tjera.
Lajmi tjetër i mirë është se medalja e artë Evropiane ia konfirmoi normën Olimpike Erzës për në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018, që mbahen në tetor të këtij viti.
Këtij lajmi i është gëzuar tej mase edhe trajneri i mirënjohur, Driton Kuka, i cili nga Tarragona e Spanjës, ku po mbahen Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018.

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0