Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

LOR VEROR BUENOS AIRES 2018

Lojërat Olimpike Verore për të Rinj (LOR), Buenos Aires, 2018 u mbajtën prej 6-18 tetor 2018 në Buenos Aires të Argjentinës. LOR Buenos Aires 2018 vlejtën vetëm për sportistët e moshës 15-18 vjeç. Kosova u paraqitet në këto Lojëra për herë të parë. Vendin tonë e përfaqësuan pesë sportistët: Xhudistja, Erza Muminoviq (e vetmja me normë Olimpike), peshëngritësi, Bleron Fetaovski, atleti, Muhamet Ramadani, boksieri, Erdonis Maliqi dhe notarja, Melisa Zhdrella. Erza Muminoviq fitoi medaljen e bronztë në kategorinë deri në 44 kilogramë.

 

 

 
Orari i Ekipit Olimpik të Kosovës në LOR Buenos Aires 2018

Ekipi Olimpik i Kosovës do të debutojë me pesë sportistë në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018, të cilat mbahen prej 06-18 tetor në Buenos Aires të Argjentinës.më shumë

Erza Muminoviq, xhudistja që mund t’i sjell Kosovës medalje Olimpike nga Buenos Aires 2018

Erza Muminoviq është garuesja e vetme me normë që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Verore për të rinj, Buenos Aires 2018, të parat për vendin tonë.më shumë

Kosova do të përfaqësohet me pesë sportistë në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018

Ekipi Olimpik i Kosovës do të përfaqësohet me pesë sportistë në Lojërat Olimpike për të rinj (LOR), Buenos Aires 2018, të cilat mbahen prej 6-18 tetor në Argjentinë.më shumë

Superlajm nga Sarajeva, Erza Muminoviq, kampione e Evropës dhe fiton normën Olimpike Buenos Aires 2018

Një superlajm vjen nga Sarajeva e Bosnjës së Hercegovinës, ku Erza Muminoviq është shpallur kampione e Evropës për kadete.më shumë

BE i KOK vendosi për propozimin e shtatë sporteve për vendet univerzale në LO për të rinj “Buenos Aires 2018”

Bordi Ekzekutiv në mbledhjen e mbajtur më 24 janar 2017, vendosi për sportet që do të marrin pjesë në Lojërat Olimpike për të rinj “Buenos Aires 2018”.më shumë

previous

7-5 Nga 11

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0