Patras 2019 - Lojërat Mesdhetare në Rërë

Hapja Gusht 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

LOJËRAT OLIMPIKE DIMËRORE PYEONGCHANG 2018

Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018 u mbajtën prej 9-25 shkurt 2018 në PyeongChang të Koresë së Jugut. Kosova debutoi në LOD me skitarin Albin Tahiri, që kishte fituar normën Olimpike në pesë disiplina të ndryshme të skijimit alpin. 

U mbyllën LOD PyeongChang 2018, mirupafshim në Beijing 2022

Lojërat e 23-ta Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, janë mbyllur të dielën me ceremoninë mbyllëse të organizuar në stadiumin olimpik të PyeongChangut në Korenë e Jugut. Pas 16 ditësh gara, LOD PyeongChang 2018 u mbyllën në një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga organizatorët.më shumë

Rezultatet e Albin Tahirit në pesë garat e zhvilluara në LOD PyeongChang 2018

Albin Tahiri ka mbyllur garat e tij në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018. Skitari ynë zuri pozitën 39 nga 108 garues në disiplinën e sllallomit, ku shumë garues u diskualifikuan.më shumë

Presidenti i KON-it, Thomas Bach, takoi drejtuesit e KOK-ut, i uron për pjesëmarrjen e parë në LOD

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Dr. Thomas Bach, ka takuar të premten në PyeongChang të Koresë së Jugut, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidentin Besim Hasani dhe sekretarin e përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj.më shumë

Presidenti Hashim Thaçi vizitoi ekipin olimpik të Kosovës në Fshatin Olimpik në PyeongChang

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar të shtunën ekipin olimpik të Kosovës, të prirë nga skitari Albin Tahiri. I shoqëruar nga këshilltari i tij, Bekim Çollaku dhe ambasadori i Kosovës në Japoni, Leon Malazogu, presidenti Thaçi për rreth një orë qëndroi me ekipin olimpik të Kosovës.më shumë

Kosova bëri parakalimin historik në LOD PyeongChang 2018

Të prirë nga bartësi i flamurit Albin Tahiri, flamuri i Kosovës parakaloi për herë të parë në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike Dimërore.më shumë

Njihuni me Albin Tahirin, skitarin që do ta përfaqësojë Kosovën në LOD PyeongChang 2018

Albin Tahiri është sportisti i vetëm që do të përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018.më shumë

previous

1-6 Nga 8

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0